Kolejne spotkanie w ramach naszego projektu „Oto jest nasz trud codzienny. Zawody, profesje i usługi dawnych i współczesnych mieszkańców Chmielowic”.

26 listopada gościem uczniów Szkoły Podstawowej w Chmielowicach byl major Robert Baranowski żołnierz 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w Opolu, uczestnik misji pokojowych w Macedonii, Iraku i Afganistanie.
Poniżej relacja ze spotkania p. Agnieszki Mostowskiej, nauczycielki PSP w Chmielowicach:
Pan Major przywiózł ze sobą ekwipunek, jaki zabierają żołnierze wyjeżdżający na misje pokojowe na całym świecie. Pan Baranowski opowiadał o swoim zawodzie, o trudach i przyjemnościach bycia zawodowym żołnierzem. Przekazywał dzieciom informacje dotyczące krajów, w których był na misjach, wyświetlał zdjęcia z misji, opowiadał o ludziach i krajach, które w czasie wyjazdów miał możliwość poznać. Były to Macedonia, Irak oraz Afganistan. W trakcie spotkania dzieci mogły zobaczyć zdjęcia z codziennego życia żołnierzy wyjeżdżających na misje, dotknąć ekwipunku żołnierskiego, założyć na siebie kask czy maskę przeciwgazową. Pan Major przekazywał również dzieciom ciekawe wskazówki, co musieliby robić i czego najbardziej się uczyć, żeby zostać w przyszłości zawodowym żołnierzem wyjeżdżającym na misje pokojowe. Spotkanie było bardzo udane, dzieci chętnie słuchały i były zainteresowane, a na koniec spotkania miały bardzo dużo pytań odnośnie zawodu żołnierza. Gdyby nie kolejne obowiązki pana Majora, pewnie spotkanie trwało by bardzo długo. Pan Major na koniec spotkania zaprosił nas na Dni Otwarte Brygady Logistycznej, które będą w czerwcu 2015 roku. Zapewne wybierzemy się tam z wycieczką. Serdecznie dziękujemy panu Robertowi Baranowskiemu za wspaniałe spotkanie i przybliżenie nam wiadomości na temat zawodu żołnierza.

.DSCF4458DSCF4461 (1)DSCF4457DSCF4454DSCF4450