Ciągle „Działamy lokalnie”!

Wprawdzie Święta za pasem, ale my ciągle „Działamy lokalnie”!. Najpierw, w przedszkolu w Chmielowicach odbyły się warsztaty przygotowania tradycyjnych ozdób świątecznych prowadzone przez studentki Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pod opieką p. dra Kazimierza Ożoga ( mieszkańca Chmielowic).
A w poniedziałek w chmielowickiej szkole kolejne spotkanie na temat zawodów współczesnych mieszkańców Chmielowic – tym razem gośćmi byli stomatolodzy, państwo Aleksandra i Jarosław Romańczykowie.
Poniżej relacja p.Agnieszki Mostowskiej, nauczycielki historii w PSP Chmielowice:

STOMATOLOG W SZKOLE

 

15 grudnia w ramach projektu Towarzystwa Przyjaciół Chmielowic „Oto jest nasz trud codzienny…” zaprosiliśmy do naszej szkoły rodziców jednego z uczniów, państwa Romańczyk, którzy wykonują jakże ważny zawód stomatologa. Pani Aleksandra i pan Jarosław opowiadali dzieciom o zawodzie stomatologa, pokazywali slajdy z instrumentarium jakim posługują się w swojej pracy. Dzieci miały możliwość z bliska zobaczyć narzędzia, których wykorzystują dentyści w swojej pracy. Nie zabrakło także kilku wskazówek dotyczących higieny jamy ustnej a także sprzęt do czyszczenia i szczoteczki do zębów. Uczniowie dowiedzieli się też, że jest 7 działów stomatologii, a wśród nich stomatologia zachowawcza, chirurgia szczękowo-twarzowa, ortodoncja, protetyka stomatologiczna, pedodoncja oraz stomatologia estetyczna. Dzieci bardzo uważnie słuchały, szczególnie wtedy, gdy państwo Romańczyk pokazywali na slajdach jak wygląda uzębienie zdrowe i chore i co należy robić, aby utrzymywać zawsze zdrowe zęby. Spotkanie było bardzo udane, dzieci były zainteresowane – mamy nadzieję, że wiadomości, które uzyskały na tym spotkaniu wykorzystają do dbania o własne uzębienie. DSCN4747DSCN4725DSCN4738DSCN4743DSCN4741DSCN4744DSCN4727DSCN4729DSCN4733DSCN4740